Slovník ZJ

 

Jak jinak si zpříjemnit čekání na Vánoce než pomocí adventního kalendáře? Ten náš není plný cukrovinek, ale zato se díky němu můžete naučit rovnou 24 znaků vztahujících se k Vánocům.

Dny v týdnu

13.06.2021

V dnešním příspěvku vám představíme dny v týdnu ve znakovém jazyce. Jak můžeme znakovat? Upozorňujeme, že pro některá slova existuje ve znakovém jazyce více variant znaků, i u dnešního videa se můžete s těmito rozdíly setkat.

V dnešním příspěvku se společně s námi můžete naučit jednu ze základních otázek ve znakovém jazyce, a to "Jak se jmenuješ?" Níže naleznete video ve znakovém jazyce s titulky.

Osoby se sluchovým postižením tvoří velmi heterogenní skupinu. Patří sem osoby neslyšící, osoby nedoslýchavé, osoby ohluchlé, nebo také osoby s tinnitem či presbyakuzií. V dnešním videu, které naleznete pod tímto textem, se naučíme základní znaky na téma "sluchové postižení".

Koronavirus

22.04.2021

I přestože se nejedná o pozitivní téma, je již přes rok součástí našich každodenních životů a bohužel ještě nějakou chvíli bude. Pojďme se společně naučit několik základních znaků na téma "koronavirus", které by se nám mohli hodit. Video se znaky naleznete níže.